DALBERGIA DUO

Dalbergia Duo (Anna Rutkowska & Julianna Siedler-Smuga) to wyjątkowy, kobiecy duet marimbowo-perkusyjny z Polski założony w 2017 roku.
Duet wykonuje kompozycje o różnorodnych stylach, różnych gatunków muzycznych, w tym zarówno utwory napisane przez znanych, światowych kompozytorów marimbowej muzyki klasycznej i współczesnej, jak również kompozycje pisane na zamówienie Dalbergii. Artystki aktywnie współpracują z kompozytorami młodego pokolenia, tworząc nową paletę marimbowych dźwięków. Dalbergia Duo wykonuje również aranżacje kompozycji pisanych na inne instrumenty, m.in. utwory fortepianowe polskich mistrzów, takich jak Karol Szymanowski czy Ignacy Jan Paderewski, nadając im nowego wyrazu.

GLASS WOOD PLASTIC PROJECT

Projekt Julianny Siedler-Smugi i Wojciecha Koprowskiego, którego inspirację stanowi kompozycja stworzona z dedykacją dla Julianny przez Kubę Krzewińskiego – Glass Wood Plastic. Utwór ten był jednym z elementów rozprawy doktorskiej artystki.

JULIANNA KAMILA & ARTUR DAWID

Projekt Julianny Siedler – Smugi i Artura Łukawskiego jest impresją perkusyjną zebranych przez artystów doświadczeń. Wspólnie tworzą perkusyjną improwizację wykonywaną na instrumentach perkusyjnych i przedmiotach codziennego użytku, zabierając słuchaczy w podróż uwrażliwiającą na każde, nawet najcichsze brzmienie. Oboje artyści działają w Fundacji Ars Pro Cultura.

WSPÓŁPRACA

CONNECTING ARTS & THEATRE DANCE COMPANY

Współpraca Julianny z Connecting Arts & Theatre Dance Company uwidacznia się w opracowaniu muzyki do spektakli choreograficznych oraz oprawie muzycznej eventów. Muzyka bazuje w głównej mierze na improwizacji na instrumentach perkusyjnych i brzmieniach tworzonych na żywo w DAW, a także stabilnych kompozycji elektronicznych oraz miksie i masteringu dźwięku.
W ostatnim czasie współpraca podczas wiosennego SPLOT 2021 oraz realizacji spektaklu „Czerwona Wieża” w koncepcji Darii Szymańskiej.

Drop us a line!